Ach Paradoxy.

Autor: Róbert Pakan | 18.10.2011 o 17:52 | (upravené 18.10.2011 o 18:09) Karma článku: 5,30 | Prečítané:  1167x

Paradoxom je racionálne tvrdenie, výrok, alebo skutočnosť umocnená o absurdný zmysel. Projekcia nezmyslov a zmyslov, ktoré si subjekt tvoriaci zmysel alebo nezmysel ani neuvedomí. Čo je na tom to najparadoxnejšie.

Túto jeseň vraj bude v móde všetko čo je nemódne. Aspoň tak sme sa to všetci mohli dozvedieť z jednej rozhlasovej relácii módnej guru Emmy T. Emma T. očitý svedok a kartograf módy na Slovensku, vie o čom hovorí. Teda, dúfajme v to spoločne, že vie o čom hovorí.

Tu nastáva prvý paradox. Je vôbec vhodné mať rozhlasovú reláciu o móde? A tiež ďalší paradox nastáva v prípade, že axióma pani T. je pravdivá, tak všetko nemódne je módne. Čiže ak sa budete chcieť obliecť módne, súčasne sa stávate nemódnym a hneď v zápäti módnym. Táto jeseň nám teda okrem veľmi otvorenej módy ponúka tiež tento rozkošný paradox.

Poďme sa spoločne pozrieť bližšie na paradoxy, ktoré ovplyvňujú naše krásne životy.

Sulík nechcel prijať Euroval. Euroval je schválený a padla vláda. Bol to osud? Nevieme. Bol to paradox? Celkom určite a tento paradox by som nazval dokonca s akýmsi vylepšením. Nazvime ho turboparadox.

Idete si spraviť kľúče do kľúčiarstva a tam je tabuľka: „prídem hneď“. Na prvý pohľad nič neobvyklé. Ale vedeli ste, že aj toto je zakuklený pán paradox? Vieme kedy pán kľúčiar odišiel? Vieme ako to myslel so slovom „hneď“? Išiel na malú alebo veľkú?

Niektorým heterosexuálnym mužom vadí, ak napríklad gayovia chodia na pánske WC. Vraj tam chodia očumovať mužské čuráky. Nuž paradoxom v tomto prípade je, že neviem ako niektorí páni heterosexuáli, ale gayovia sa tam väčšinou chodia vyšťať a tento sexuálny podtext tam v skutočnosti podsúvajú oni.Tento paradox som nazval nepríjemným.

Sklowská-Lelkeš a Lelkeš strávili svoje medové týždne v Paríži. To je všetko.

Alojz H. nebude sledovať Lets dance, ako sme sa dozvedeli z jedného veľmi vkusného bilboardu a tiež z jeho blogu. Róbert P. len dnes nebude sledovať: celý program STV1 počnúc Správami STV, cez Góly body sekundy až po koniec vysielania so sladkou bodkou Sila lásky 177 časť. Tiež si nepozriem ani nič čo pôjde na Markíze. Teda ani Tisíc a jednu noc a prekvapivo si tiež nepozriem ani Ordináciu v ružovej záhrade. Predstavte si na JOJ si nepozriem Panelák. A Róbert je taký pôžitkár, že si nepozeraním televízora spríjemní aj zajtrajšok, takto sa ja rozmaznávam! Tento paradox som nazval paradox nepozerania televízie alebo alibi proti homofóbii.

Eugen Onegin – baletná inscenácia Slovenského národného divadla stála pol milóna EUR. Paradoxne sa na toto veľdielo skladala aj istá pani B. z Moldavy nad Bodvou svojou platbou dane z príjmu. Pani B. je veriaca, jej kultúrnym zážitkom je pravidelná návšteva nedeľnej omše v miestom rímokatolíckom kostole. Paradoxne počuť hlasi o tom, aby sa financovanie cirkvi oddelilo od štátnej pokladnice. Nemali by sa teda oddeliť od štátu aj kultúrne inštitúcie, ktorých význam pre občanov ako je pani B. je takpovediac nezmyselný? Pani B. na balet do Bratislavy nechodi (pozn. autora). Tento Paradox som nazval paradoxom solidárnym.

Viera D. pracuje v jednej nadnárodnej spoločnosti. Je nespokojná v práci, frustrovaná a veľmi vrčiaca. Pani Viera používa aj vulgarizmy ako sk***ená robota a podobne. Paradoxne zmeniť robotu nedokáže. Paradox sa volá zbabelý.

Fuj a vyslovene neznášam homofóbne paradoxy. Keď Vám niekto tvrdí, že nie je homofób a on koťuha homofób je. Je taký gay párik Maťo a Maťo a jeden ten Maťo bol pozvaný, s tvrdým y na konci slova pozvaný, na bratrancovú svadbu, ale bez frajera Maťa. Všetko bolo vysvetlené tým, že oni nie sú homofóbovia, ale teda nechcú tam ich dvoch ako pár. Tak tam nešli ani ani a bolo. Paradox homofóbny

Niektoré paradoxy sú takpovediac už stereotypné. Dal som ich do spoločnej množiny paradoxov s názvom: Paradoxy kritiky. Zaručene sa vždy začínajú slovami. „nechcem ťa kritizovať, ale..“ Za slovíčkom ale,však určite nasleduje kritika, čo je ale veľmi, povedzme, kuriózne. Nechcem teda nikoho kritizovať, ale nemuseli by to určití ľudia robiť.

Potom je tu ďalšia množina paradoxov a to sú paradoxy vzťahové. Veď to asi poznáte aj sami, keď ona je do neho a on do nej nie je a keď ona už do neho nie je tak on je v tom momente do nej. Alebo on je do nej, ona do neho nie. A čím viac je on do nej, tak tým viac ona do neho nie je.

Paradoxy oblepili naše životy a škoda, že len niektoré nás rozosmejú. A čo je najparadoxnejšie, že tento blog vznikol len preto, že Róbert tuho rozmýšľal o čom by napísal a ľaľa, toto.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?